Hakkımızda

23 Ağustos 2017’de alan adımızı aldık, kısa süre içinde sitenin tasarımı ve içeriğiyle uğraşmaya başladık. 2017 Eylül ayı itibarıyla genç bir ekiple sitenin çalışmalarını yürütüyoruz. Hiçbir siyasi çıkar ummaksızın; Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğini yaptığı Türk İnkılâbı’nı daha ayrıntılı anlatmak, Erken Cumhuriyet Tarihi üzerine paylaşımları geliştirmek, Atatürk’ün yaşamı üzerine bilgi vermek ve tarih tutkunlarına kaynak oluşturmak amacıyla bu siteyi hazırlıyoruz. Türk İnkılâbı, hiçbir siyasî partiye, derneğe, harekete, topluluğa üye/bağlı olmayan bağımsız bir “tarih topluluğu”dur. Eylül 2020’den itibaren kullandığımız “Bağımsız, bilimsel” sloganımız gereği sitemizde hamasetten uzak ve kaynaklara dayanan içeriklere yer veriyoruz.

Herhangi bir siyasi-tarihi karaktere hakaret edilmeyecektir. Güncel siyasete takılmaktan ziyade, tarihle ilgilenmeyi tercih ediyoruz.

Sitede gördüğünüz aksaklıklar, hatalar yahut bizlere ulaştırmak istediğiniz görüşlerinizi, önerilerinizi bekliyoruz. İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal ağlarda takip etmek için: Twitter Hesabımız, Facebook hesabımız, Youtube Hesabımız